Vagóny

Vagon Faccs ČD s uzavřenou střechou (2019 update)

Doplňkové release modelu Faccs, tentokrát varianta s uzavřenou střechou pro přepravu kaolinu nebo vápence. Zdrojový model je od Viktora Fehrera (Vikfe), tvůrce modelů pro Trainz. Z modelu sice moc nezůstalo, ale považuji to za nutné veřejně napsat. Model střechy vytvořil Mirabak (TRS) a textury nakreslil Petr Marek. Model vozu má LODs. Balíček představuje variantu vozu ve zbarvení ČD z roku 2001. Jacek připravil chování vagonu pro MsTS a skvělé soundy, které stáhnete zde . Modely jsou určeny pro pokročilé uživatele MsTS.

Stáhnout (18,6MB)

balík osobních vozů Bdmtee různých variant a zbarvení

Díky spolupráci s Viaxernem máte možnost stáhnout balík pěti vozů Bdmtee v několika variantách. Textury jsou kompletně dílem Viaxerna, kterému tímto děkuji. Věřím, že jen u těchto vozů nezůstane a budete se moci těšit na další výsledky naší spolupráce. V balíku jsou obsaženy vozy s původním i rekonstruovaným interiérem a v různých nátěrech. Balíček zpracujte podle instrukcí v ReadMe, potřebné zvuky stáhnete zde Modely jsou určeny pro pokročilé uživatele MsTS.

Stáhnout (59.3MB)

ZSSK vagon Baa-k, určený pro vojenskou přepravu

takto končily vozy serie Rybák - vybaveny kamny na tuhá paliva, bez vnitřního osvětlení a baterií sloužily pro vojenský doprovod při přepravě bojové techniky. Značně ošumělý vůz se hodí do souprav s vozy Res Milana Demeho, naloženými Brzdovými modely vojenských V3S a Zil157, které jsou ke stažení zde . Za spolupráci na modelu děkuji Šmejkimu (TRS), který připravil podklady a části textur. (Potřebné zvuky stáhnete zde Modely jsou určeny pro pokročilé uživatele MsTS.

Stáhnout (4.1MB)

ČSD vagony F s podvozky Rybák

Nakonec poslední vůz do serie Rybák - poštovní vůz s celokovovou skříní v druhém provedení. Stejně jako u ostatních modelů rybáků i zde jsou varianty s koncovými světly a odrazkami. Za spolupráci na modelu děkuji Šmejkimu (TRS), který připravil podklady a části textur. (Potřebné zvuky stáhnete zde Modely jsou určeny pro pokročilé uživatele MsTS.

Stáhnout (4.1MB)

ČSD vagony Dsd s podvozky Rybák

Aby byly osobní soupravy pěkně jednotné, stejně jako kdysi u ČSD, i zde lze najíti služební vůz typu Rybák celokovové konstrukce s podvozky s dvojitým vypružením. Model představuje pozdější variantu vozu s vyhlídkou a užší skříní. Za spolupráci na modelu děkuji Šmejkimu (TRS), který připravil podklady a části textur. Potřebné zvuky stáhnete zde Modely jsou určeny pro pokročilé uživatele MsTS.

Stáhnout (4.1MB)

ČSD vagony Be model 1936 a Be s podvozky Rybák

Nový vagon z mojí dílny, release modelu Be s roku 1936. Balíček obsahuje kromě dvou variant modelu 1936 (smíšená a celokovová stavba) i modernější Be s delším rozvorem, celokovovou skříní a podvozky Rybák. Za spolupráci děkuji Šmejkimu (TRS), který připravil části textur a interier vozů. Modely vagonů mají LODs. Potřebné zvuky stáhnete zde Modely jsou určeny pro pokročilé uživatele MsTS.

Stáhnout (18.0MB)

ČSD vagony Ce s podvozky Rybák

Nový vagon z mojí dílny, release modelu Ce s podvozky Rybák. Za spolupráci děkuji Šmejkimu (TRS), který připravil textury a interier vozů. Modely vagonů mají LODs, a pro hračičky navíc i animovaný rotor dynama. PRO SPRÁVNOU FUNKCI MODELU VE HŘE JE BEZPODMÍNEČNĚ NUTNÉ MÍT STAŽENÝ BALÍČEK "ČSD vagon Ce 3-1208" OD ŠMEJKIHO (V SEKCI "modely přátel") Potřebné zvuky stáhnete zde Modely jsou určeny pro pokročilé uživatele MsTS.

Stáhnout (17.1MB)

ČD vagon Daa-k a ČD Cargo vagon Da-k

Obnovené release modelu Da-k, kompletně přepracovaného. Známý služební vagon, tentokrát ve dvojím provedení. Jednou jako celomodrý ČD Cargo z SOKV UZA, a jednou vagon ČD z Lužné u Rakovníka. Za spolupráci děkuji Šmejkimu (TRS), který připravil části textur. Model vagonu nemá LODs, ale pro hračičky má animované dveře a rotor dynama. Jacek připravil chování vagonu. Zvuky stáhnete zde Modely jsou určeny pro pokročilé uživatele MsTS.

Stáhnout (13,2MB)

Prvorepublikové nádržkové vozy R pro přepravu olejů, benzinů a kyselin

Release nádržkových vozů v několika unikátních variantách ve zbarveních několika soukromých společností. Děkuji Robertovi Zemanovi za podklady a inspiraci. Dva vozy jsou naloženy na úzkorozchodné podvalníky. Balíček obsahuje prázdné, plné a koncové varianty vozu. Jacek připravil chování vagonu a skvělé soundy, které stáhnete zde . Modely jsou určeny pro pokročilé uživatele MsTS.

Stáhnout (25.0MB)

Vagony Faccs ČD, ČDC, Skanska, Viamont (second release)

Obnovené release modelu Faccs. Zdrojový model je od Viktora Fehrera, tvůrce modelů pro Trainz. Z modelu sice moc nezůstalo, ale považuji to za nutné veřejně napsat, aby nedošlo k budoucím nedorozuměním. Modely vagonů mají samozřejmě LODs. Balíček samozřejmě obsahuje nejen plnou, ale i prázdnou variantu vozu s několika náklady a ve zbarvení několika firem. (Zvláště doporučuji žlutý vůz Viamontu) Jacek připravil chování vagonu a skvělé soundy, které stáhnete zde . Modely jsou určeny pro pokročilé uživatele MsTS.

Stáhnout (19MB)

Vagony Falls ČDC, AWT, ČMC (second release)

Obnovené release modelu Falls. Známý vagon je v několika variantách zbarvení, s různými náklady a v ucelených soupravách tvoří opravdu lahůdkový pohled. Modely vagonů mají samozřejmě LODs. Balíček obsahuje nejen plné, ale i prázdné provedení vozu, dokonce s několika druhy nákladů. Jacek rovněž připravil chování vagonu a skvělé soundy, které stáhnete zde . Modely jsou určeny pro pokročilé uživatele MsTS.

Stáhnout (21MB)

vagon Ptdr - update s nákladem úzkorozchodné parní lokomotivy

Release upraveného modelu plošinového dvouosého vagonu ČSD s nákladem úzkorozchodné parní lokomotivy lesní železnice. Vagon Ptdr vznikl z vagonu Otdr odebráním oplenu. Děkuji Honzovi Ungrmannovi za odladění souborů vlastností a sepsání Readme.pdf. Model nákladu je relativně polygonově náročný, ale obsahuje LODs. Obsah balíčku nakopírujte do adresáře s modelem vagonu Ptdr, jinak se nesvezete.

 

Stáhnout (1,8MB)

vagon Ptdr

Release plošinového dvouosého vagonu ČSD s několika typy nákladů. Vagon Ptdr vznikl z vagonu Otdr odebráním oplenu. Děkuji Honzovi Ungrmannovi za odladění souborů vlastností a sepsání Readme.pdf, rovněž děkuji Jiříkovi za úpravy textur. Pokud použijete dodaný consist, musíte si stáhnout patřičný model lokomotivy z mé produkce. Model obsahuje LODs a je relativně hodně zjednodušen.

 

Stáhnout (6,6MB)

vagon Otdr

Release plošinového dvouosého vagonu ČSD s několika typy nákladů. V balíčku jsou kromě obrzděné varianty varianty nebrzděné a dokonce dvojice spřažených vozů s nákladem kmenů. Děkuji Honzovi Ungrmannovi za odladění souborů vlastností a sepsání Readme.pdf, rovněž děkuji Jiříkovi za úpravy textur. Pokud použijete dodaný consist, stáhněte si patřičný model lokomotivy z mé produkce. Model obsahuje LODs a je relativně hodně zjednodušen.

 

Stáhnout (7,6MB)

ČSD vagony Královopolská Da - only update!

Release updatu pro sadu modelů BCa, CDa, Ca, Da. (ke stažení rovněž na těchto stránkách). Release doplňuje služební vagon o vloženou a sólovou versi včetně všeho co jest k tomu třeba :)

 

Stáhnout (1,1MB)

ČSD vagon Vtu

Release vysokostěnného nebržděného dvouosého vagonu ČSD s několika typy nákladů. Děkuji Honzovi Ungrmannovi za odladění souborů vlastností a sepsání Readme.pdf. Pokud použijete dodaný consist, musíte si stáhnout patřičný model lokomotivy z mé produkce. Model obsahuje LODs a je relativně hodně zjednodušen.

Stáhnout (5,2MB)

 

ČSD vagon Vtdr second release

Release vysokostěnného dvouosého vagonu ČSD ve dvou provedeních s mnoha typy nákladů. Děkuji Honzovi Ungrmannovi za odladění souborů vlastností a sepsání Readme.pdf. Pokud použijete dodaný consist, musíte si stáhnout model lokomotivy T334.0 (rovněž ke stažení na těchto stránkách) Model obsahuje LODs a je relativně hodně zjednodušen (neobsahuje např. řetězy mezi klanicemi). Snad časem přibude i provedení s dřevěnými bočnicemi.

Stáhnout (6,2MB)

ČD vagon Da-k

Release modelu Da-k. Známý služební vagon, tentokrát v provedení téměř současném. Model vagonu má samozřejmě LODs a pro hračičky i animované dveře na bocích skříně. Použil jsem navíc i Džordžův a Kankův nápad se stínem pod modelem vagonu. Přesvědčte se tedy o účinku tohoto fíglu na vlastní oči. Jacek připravil chování vagonu a Mates mi obstaral prima podklady na tento ústecký vůz. Zvuky stáhnete zde Velice se tento vagon vyjímá za pilštyky ČD (rovněž z mé dílny)

Stáhnout (5,2MB)

ČSD salonní vagon Aaz 1-0080

Tento balíček obsahuje známý salonní vagon z továrny Ringhoffer, vyrobený pro T.G.Masaryka v roce 1930. MSTS model má detailně zpracovaný interier a dvě varianty návěsti "konec vlaku". Díky tomu ho lze použít i v aktivitách ze současnosti. Model je kompatibilní s MSTS.bin 1.7.x.x. a je určen pro pokročilé uživatele MSTS. Tento model jsem si dovolil připravit pro zvláště slavnostní chvíli - oslavuji tak narození našeho syna. Kdo ví, třeba bude někdy presidentem ...

Stáhnout (9,0MB)

ČSD sada vozů Du a Ztr, Vtr, Vtdr na podvalnících 760mm

Release balíčku určených pro provoz na rozchodu 760mm. Kromě brzdících vozů Du obsahuje i nákladní vagony na nebrzděných podvalnících 760mm Ztr, Vtr a Vtdr. Možno připřáhnout za úzkorozchodnou lokomotivu TU29, která je ke stažení v patřičné sekci, nebo za připravovanou lokomotivu TU47 (snad již brzy!). Pozor, nákladní vozy se přepravují v soupravě s brzdícími vozy, které jednak dodávají potřebná brzdící procenta a jednak umožňují spřažení soupravy se spřáhly a nárazníky. Balíček obsahuje i upravené .wag soubory pro starší repainty úzkorozchodných vozů. Za vyladění souborů .wag a .sd děkuji Honzovi. Modely jsou kompatibilní s MSTS.bin 1.7.x.x. a jsou určeny pro pokročilé uživatele MSTS.

Stáhnout (7,3MB)

ČSD vagon Wa/Wap

Release několika samovýsypných modelů pro přepravu uhlí Wa/Wap z Vagonky Poprad. Model je v několika zbarveních z několika epoch, v plné i prázdné variantě. Koncové vozy jsou ve dvou provedeních s odlišně umístěnými návěstmi "konec vlaku". Jeden z vagonů je vylepšen o propagaci Národní lidové armády NDR z roku 1968. Zvuky jsou Jackovy, je zapotřebí je stáhnout zde. Pokud použijete dodaný .con, musíte počkat na release elektrické lokomotivy E469.1 (v blízké budoucnosti na těchto stránkách!)

Stáhnout (7,7MB)

ČSD vagony Ringhoffer a Královopolská (Ca,CDa,BCa,Da)

Release sady modelů BCa, CDa, Ca, Da. Serie čtyřnápravových vagonů ČSD, které dodala firma Ringhoffer a Královopolská (Da). Mezivozové přechody jsou původního provedení s koženými měchy. Modely vagonů mají samozřejmě LODs. Použil jsem opět i Džordžův a Kankův nápad se stínem pod modelem vagonu. Přesvědčte se tedy o účinku tohoto fíglu na vlastní oči. Honza Ungrmann a Jacek připravili chování vagonů. Pokud použijete dodaný .con tak musíte mít nainstalovanou lokomotivu ČSD 498.0 (rovněž z mé produkce).

Stáhnout (12MB)

ČSD vagon Ds-k a Ds

Release modelu Ds-k/Ds. Známý služební vagon je ve dvou provedeních lišících se mj. i odlišnými vzpěrami. Modely vagonů mají samozřejmě LODs a pro hračičky i animované dveře na bocích skříně. Použil jsem navíc i Džordžův a Kankův nápad se stínem pod modelem vagonu. Přesvědčte se tedy o účinku tohoto fíglu na vlastní oči. Jacek připravil chování vagonu a skvělé soundy. Zvuky stáhnete zde Pokud použijete dodaný .con tak musíte mít nainstalovanou lokomotivu ČSD 524.1 (rovněž z mé produkce).

Stáhnout (6,5MB)

ČSD vagon Fads/Wap

Release modelu Fads/Wap. Známý vagon je ve dvou variantách zbarvení a doporučuji provoz v ucelených soupravách, kde tvoří opravdu lahůdkový pohled. Modely vagonů mají samozřejmě LODs. Balíček obsahuje nejen plné, ale i prázdné provedení vozu. Jacek rovněž připravil chování vagonu a skvělé soundy, které stáhnete zde . Pokud použijete dodaný .con tak musíte mít nainstalovanou lokomotivu ČSD E469.1 (rovněž z mé produkce). Model má několik odlišností od dříve uveřejněné ČD verse, ušetřil jsem jednu texturu a provedl jsem drobné změny v mapování. Tento ČSD model lze samozřejmě přeskinovat do současné podoby, což jsem z nedostatku času už neudělal a dělat nehodlám.

Stáhnout (3,7MB)

ČSD vagon Faccs/Sas

Release beta modelu Faccs. Zdrojový model je od Viktora Fehrera, tvůrce modelů pro Trainz. Úpravu pro MSTS provedl Pikku. Balíček samozřejmě obsahuje nejen plnou, ale i prázdnou variantu vozu. Jacek rovněž připravil chování vagonu a skvělé soundy, které stáhnete zde . Pokud použijete dodaný .con tak musíte mít nainstalovanou lokomotivu 534.03, vagon Ztrc a Vtr (vše z mé produkce).

Stáhnout (2,5MB)

ČD vagon Falls/Wap

Release beta modelu Falls. Známý vagon je v několika variantách zbarvení a v ucelených soupravách tvoří opravdu lahůdkový pohled. Modely vagonů mají samozřejmě LODs. Balíček obsahuje nejen plné, ale i prázdné provedení vozu. Jacek rovněž připravil chování vagonu a skvělé soundy, které stáhnete zde . Pokud použijete dodaný .con tak musíte mít nainstalovanou lokomotivu ČD 141.006 (rovněž z mé produkce).

Stáhnout (15,0MB)

ČD vagon Faccs/Sas

Release beta modelu Faccs. Známý vagon je v několika různých zbarveních a nejen v ucelených soupravách je na něj lahůdkový pohled. Zdrojový model je od Viktora Fehrera, tvůrce modelů pro Trainz. Úpravu pro MSTS provedl Pikku. Modely vagonů mají samozřejmě LODs. Balíček obsahuje nejen plné, ale i prázdné provedení vozu. Jacek rovněž připravil chování vagonu a skvělé soundy, které stáhnete zde . Pokud použijete dodaný .con tak musíte mít nainstalovanou lokomotivu ČD 141.006 (rovněž z mé produkce).

Stáhnout (15,0MB)

ČSD vagon Ztrc a Ztr

Dnes je ke stažení krytý dvouosák. Jedná se o model několika variant včetně brzdařské budky. Soubory .wag vyladil Rob Tulis - děkuju! Historické podklady jsem čerpal ze stránek Parostroje (viz odkazy). Pokud použijete dodaný .con tak musíte mít nainstalovanou lokomotivu 524.1 (rovněž z mé produkce).

Stáhnout (3,0MB)

 

ČSD vagon Vtr

Dnes je tu ke stažení slibovaný vysokostěnný dvouosák. Jedná se o model několika variant včetně brzdařské plošiny či budky a jako model navíc je v balíčku i spojovací vůz vybavený spřáhlem SA3. (Pokud byste byli překvapeni zbarvením spojovacího vozu pak vězte, že až do roku 1988 byly tyto vozy jednak s původním označením a jednak v původním zbarvení.) Náklady jsou řešeny pomocí Freightanim a je jich opět několik (dříví, uhlí, písek ...). Soubory .wag vyladil Rob Tulis - děkuju! Historické podklady, uveřejněné v Readme, jsou opsány ze stránek Parostroje (viz odkazy). Pokud použijete dodaný .con tak musíte mít nainstalovanou lokomotivu 524.1 (rovněž z mé produkce).

Stáhnout (3,0MB)

Jackovy zvuky pro vagony

Vzhledem k tomu, že se množí dotazy na zvuky pro vagony z této stránky, dovolil jsem si balíček s potřebnými zvuky umístit i sem. Samozřejmě jsou nadále ke stažení i zde .

 

Stáhnout (6,0MB)